Açıldık Randevu İçin İletişim Kurabilirsiniz.

Boyun Düzleşmesi

Boyun Düzleşmesi Nedir?

Boyun düzleşmesi boynun çeşitli nedenlerden dolayı eğri kıvrımını kaybederek düzleşmesi durumuna verilen isimdir. Normal şartlar altında insanların omurgaları boyunda, sırtta ve bel altında biraz kıvrımlı ve eğri bir şekle sahiptir.

 

Omurganın S şeklini oluşturan bu eğriler,  boyun ve bel hizasında lordotik yani öne doğru oyuk, ve üst sırt hizasında kifotik yani geriye doğru çıkık olarak adlandırılırlar. Bu eğriler vücudun yapısının dengelenmesine ve korunmasına, hareketten kaynaklanan şokları emmesine, kafanın ağırlığını düzgün ve rahat bir şekilde taşımasına ve leğen kemiği ile uyumlu bir şekilde hizalanmasına, ve esnek bir şekilde hareket ederek bükülebilmesine yardımcı olur. 

Boyun Düzleşmesi Nedenleri?

Boyun düzleşmesinin en önemli nedeni servikal omurganın dikkat halindeymiş gibi sürekli dik durmasına neden olan anormal bir eğridir. Bu eğri bireyin kendi davranışlarından veya çeşitli tıbbi durumlardan dolayı anormal hal alabilir. 

 

Bireyin kendi davranışları da boyun düzleşmesine neden olabilir. Uyanıkken ya da uyurken zayıf, kötü duruşta kalmak, uzun süre bilgisayara ters bir şekilde bakmak, çeşitli mesleki koşullar ve tekrarlanan hareketler boyun düzleşmesine kaynak olabilir. 

Boyun Düzleşmesi Belirtileri Nelerdir?

Boyun düzleşmesinin birden fazla belirtisi se semptomu olabilir. Bu belirti ve semptomlar bir çok vakada hafif başlarlar ve zaman içerisinde gelişerek ağırlaşırlar.

 

Boyun düzleşmesinin belirtileri arasında öncelikle boyun ile el ve ayak parmaklarında kas ağrıları olmak üzere sertlik, hareket kabiliyetinde azalma, baş ağrısı, koordinasyon sorunları, kas zayıflığı, omurga deformitesi yani şekil bozukluğu, felç, ile mesane ve bağırsak kontrol sorunları sayılabilir. 

 

Boyun düzleşmesi olan her birey aynı belirti ve semptomları yaşamaz. Özellikle felç, mesane kontrol sorunları ve bağırsak kontrol sorunları yalnızca çok ağır vakalarda durumlarda, özellikle durum tedavi edilmeden bırakıldığında ortaya çıkar.

Boyun düzleşmesi Tedavisi

 Doğal yollarla Boyun düzleşme  tedavisi uygulayan Uzmanımız ;  Günlük seanslarla uyguladığı boyun düzleşme   tedavisi ile 1 haftada ağrılarda azalma,15 günde ağrının bitmesi ve 3 haftada    sonra boyun  tamamen   iyileşmesi, Allah’ın izniyle mümkündür.

 

Seanslar günlük olacağından, hastaların 3 hafta  süresince İstanbul’da  ikamet etmesi gerekmektedir.

 

Seans sonrası boyunun 1-2 saat boyunca sıcak ortam kalması gerekir, hastalarımıza bekleme imkanı sunmaktayız.

Galeri

Tedavilerimiz

Sertifikalar