Açıldık Randevu İçin İletişim Kurabilirsiniz.

Shiatsu Masajı

Shiatsu Masajı

Antik çağlardan beri uygulanan olan Shiatsu, ‘parmakla bastırma’ anlamına gelir. Akapunkturla aynı felsefeye  sahip olan Shiatsu masajında,  vücudun belli noktalarına elle basınç uygulayarak, o noktadan geçmekte olan enerji akışını, dolayısıyla bağlantılı organları iyileştirmek hedeflenir. Bilimsel olarak bakıldığında Shiatsu, aşırı çalışan sinir sistemini yatıştırarak kan dolaşımını hızlandırır, gerilen kasların salınmasını sağlar ve stresi azaltır.

Shiatsu Masajının Faydaları

Geleneksel doğu felsefesi ile şekillenmiş masaj türleri Batı tekniklerinden ve yaklaşımlarından oldukça farklıdır. Zihin ve bedenin eş zamanlı olarak iyileştirilmesi Shiatsu masajında da ön plandadır.

Tüm bedenin enerji akışı göz önünde bulundurularak yapılan hareketler vücudun sirkülasyon sistemini hızlandırır, kan akışı hızlandığı gibi kanın vücudun tüm bölgelerine eşit şekilde dağılması sağlanır. Bu sayede bedensel enerji, zihinsel rahatlama ve ağrılarda veya şikayetlerde azalma olması mümkündür. Çünkü enerji akışında her organın aynı zamanda bir duygu ile bağıntılı olduğuna inanılır. Ancak bu belirli organlarda hastalık olduğu anlamına da gelmez, bir denge problemi ve enerji akışında kesinti olduğu anlamına gelir. Parmak hareketleri ile Shiatsu masajında bu dengesizliğin ortadan kaldırılması tüm bedende bir rahatlama ve enerjik hissetmeye yol açar.

 

Uzmanımız Sevda Nasır,Shiatsu Masajını sadece bayanlara uygulamaktadır.  

Galeri

Tedavilerimiz

Sertifikalar